МКБ Юнионбанк пуска карта специално за пазаруване в интернет
МКБ Юнионбанк пуска виртуални кредитни карти Visa Virtu, съобщиха от банката. Картата е специално разработена за пазаруване в интернет. С нея могат да се плащат стоки и услуги във всички български и международни сайтове, обозначени с логото на Visa. Може и да се теглят пари на каса от сметката, както и да се извършват вътрешни преводи към други сметки в банката. Виртуалните карти нямат пластика, ПИН-код, чип или магнитна лента, защото се използват за покупки само в интернет пространството. За да се получи виртуалната карта, се изисква клиентите да имат интернет банкиране с активни права.
Могат да зареждат сметките на виртуалните си карти с толкова пари, колкото искат да похарчат за дадена покупка, което представлява по-малък риск от евентуална злоупотреба с данните от картата, посочват от банката.
"Ако приемем, че средният лимит на стандартна кредитна карта у нас е 1000 лв., а средната покупка в интернет - 50 лв., за да си купите нещо в глобалната мрежа излагате на потенциален риск на практика целия лимит или това е сума, която е 20 пъти по-голяма от желаната стока или услуга. Използвайки виртуалната карта на практика не рискувате нищо, защото можете лесно да "заредите" само необходимата за конкретната покупка сума, примерно 50 лв.", обясни Емил Вучков, директор "Пазарна и продуктова информация" в банката.
Всички данни по Visa Virtu са известни само на картодържателя. Той може да получава извлечение за направените покупки по електронна поща или да се регистрира за услугата SMS-известяване. Издаването, обслужването и заплащането на стоки и услуги (включително и комунални плащания) по интернет с картата са безплатни.
Във връзка с тази карта за първи път в България финансова институция използва в маркетинговата си политика популярният в Европа, САЩ, Япония QR-код, обясняват от МКБ Юнионбанк.
QR-кодът (абревиатура на Quick Response code или код, с който съдържанието се декодира с висока скорост) е специфичен матричен бар код, който може да бъде разчетен посредством сканирането му с камерата на различни смартфони (Iphone, HTC, Nokia, устройства със системата Android и пр.). За целта е необходимо да се свали един от множеството безплатни софтуери за разчитане на QR-код. След като приложението е налично и се активира, камерата на телефона се насочва към кода, сканира се и автоматимно превръща матрицата в текст върху екрана, посочват от банката
Източник: Dnevnik.bg
Коментари:
- БАКБ предлага първия револвиращ потребителски кредит в страната
- Unicredit: Лошите заеми ще се свият до 12.2% догодина
- Седемте неща, които така и не се промениха след КТБ
- КТБ я няма, моделът е жив
- Какви са задачите пред следващия управител на БНБ
- ЕЦБ отпусна още помощ за гръцките банки
- Пророк и Порок
- Дни на подлост
- Капиталов контрол в Гърция? Защо не...
- България се ангажира да извърши стрес-тест на цялата банкова система
- Четирима Искров не чакат
- "Фич" потвърди кредитния рейтинг на България
- ЕС със спешен план срещу банкова паника в Гърция
- Делото срещу отнемането на лиценза на КТБ е отложено за февруари
- ТБ "Виктория" разполага с ликвидност да отвори в петък
- Цветан Василев пред "Ханделсблат": Политици и ключови фигури от прокуратурата доведоха КТБ до крах в услуга на частни интереси
- Търговска банка "Виктория" отвори врати без паника и опашки
- Депутатите одобриха заема за 1.5 млрд. евро
- Над 68 хиляди вложители си потърсиха парите от КТБ
- Пострадалите от фалита на КТБ учредяват сдружение
- ВАС даде ход на делото за КТБ